Pigiausi skrydžiai į Maldyvai iš artimų oro uostų

Maistas ir gėrimai Maldyvuose


Tradicinis maistas Maldyvuose

Kad ir kur bekeliautume, visur norime įsilieti į vietinę kultūrą, papročius bei pajausti, ką reiškia būti, tos šalies ar tautos dalimi. Vienas iš geriausių būdų tai padaryti  – susipažinti su tradicine regiono virtuve. Paragauti tradicinių patiekalų ir atsigaivinti tradiciniais gėrimais.

Ar žinojote, kad Maldyvų virtuvė laikoma viena sveikiausių ir skaniausių? Tradiciniai patiekalai Maldyvuose remiasi keliais, svarbiausiais ingredientais, tokiais kaip: kokosas, žuvis, jūros gėrybės, ryžiai ir įvairiausi kvapnieji prieskoniai. Maldyvų virtuvė, tai tradicijų pynė, paveldėta iš kaimyninių valstybių, Šri Lankos ir Indijos.

Ką paragauti Maldyvuose

Klausiate, koks maistas Maldyvuose? Štai Jums atsakymas, pateikiame keleto patiekalų sąrašą, kuriuos tiesiog būtina paragauti, kai poilsiausite Maldyvuose: boshi mashuni salotos iš bananų žiedų, rihaakuru – tirštas žuvies paštetas, garudhiya – kvapni žuvies sriuba patiekiama su laimais, aluvi boakibaa – saldus, manijokos ir kokosų pyragas, huni roshi – tradicinė duonelė, saagu bondibai – pudingas iš kokosų pieno ir kardamono, užpiltas kreminiu kondensuotu pienu, banbukeylu harisa – duonos karis, kulhiboakibaa – žuvies tortas, dhonkeyo kajuru – tradicinis, Maldyvų desertas, kuris susideda iš cukraus, kokoso, bananų ir miltų, mas huni – tunas, svogūnas, kokosas ir čili pipiras, patiekiamas dažniausiai ant pusryčių stalo. Na, o kokosas, tai ingredientas, kurį rasite visur, jei jo nebus įdėta į patiekalą, tai bent jau ant viršaus užbarstyta drožlių..

Tradiciniai gėrimai Maldyvuose

Ką paragauti jau žinote, o kaip gi gėrimai? Ar yra Maldyvuose tradicinių gėrimų? Maldyvų tradiciniu gėrimu, galima vadinti visas šviežiai spaustas sultis. Prie pusryčių stalo, greičiausiai gausite šviežiai spaustų apelsinų arba mango sulčių, per pietus papajos ar bananų sulčių bei visur rasite kokosų pieno.

Maldyvai yra musulmoniška šalis, todėl vietiniai alkoholio negeria ir tradicinių Maldyvų alkoholinių gėrimų nėra. Tačiau jei neįsivaizduojate savo atostogų be vyno taurės, mums įprastų alkoholinių gėrimų Maldyvuose tikrai yra, tik jų kaina kiek didesnė nei mums įprasta.

Jūros gėrybės Maldyvuose

Kaip jau pastebėjote, tradiciniuose Maldyvų patiekaluose vyrauja žuvis ir jūros gerybės. Kodėl taip yra? Ogi dėl to, kad Maldyvai geografiškai yra įsidėstę viduryje Indijos vandenyno, kur žuvies tikrai netrūksta. Maldyvuose žvejybos amatas labai išvystytas, ypač sostinėje Malėje, kurioje yra žymusis Malės žuvų turgus. Rekomenduojame įtraukti į lankytinų vietų sąrašą atostogaujant Maldyvuose. Čia atvežama Indijos vandenyne tik ką sugauta, šviežia žuvis ir jūros gėrybės (tunas, aštuonkojai). Turguje ne tik galėsite nusipirkti jūros gėrybių, bet ir susipažinsite su vietinių gyventojų kasdienybe bei pamatysite koks tikrasis, nekurortinis Maldyvų gyvenimas.

Maldyvai Oro uostai
  • Male International Airport (MLE)
  • Dhaalu Atoll Airport (DDD)
  • Dharavandhoo Island Airport (DRV)
  • Fuvahmulak Airport (FVM)
  • Gan International Airport (GAN)
  • Hanimaadhoo Airport (HAQ)
  • Kadhdhoo Airport (KDO) 
  • Kaadedhdhoo Airport (KDM) 
  • Maamigili Airport (VAM)