Pigiausi skrydžiai į Maldyvai iš artimų oro uostų

Lankytinos vietos Maldyvuose


Ką aplankyti Maldyvuose?

Maldyvai – tai neprilygstamai gražūs paplūdimiai, užburiantis turkio spalvos vandenyno vanduo, nuostabieji koralų rifai ir neapsakomo grožio povandeninis gyvenimas. O kokios tos lankytinos vietos Maldyvuose?

Malė. Malės miestas – tai viena mažiausių sostinių pasaulyje. Malė garsėja savo nuostabiais spalvingais pastatais. Į Malės miestą vyksta beveik visi tarptautiniai skrydžiai, be to, bilietus galite patogiai pirkti internetu. Dabar Malės miestas dėl sparčios plėtros ir savo grožio tapo viena lankomiausių vietų Maldyvuose. Ši nedidukė sostinė yra tikra Maldyvų gyvenimo varomoji jėga. Apsilankyti Maldyvuose, bet neaplankyti Malės – tikras nusikaltimas! Pagrindinės turistinės vietos Malėje: Didžiojo penktadienio mečetė, Malės žuvų turgus, Nacionalinis muziejus (apie muziejų plačiau, kitoje skiltyje).

Bananų rifas. Bananų rifas – visame pasaulyje žinoma kaip viena geriausių vietų nardymui. Bananų formos rifas sužavi kiekvieną savo nepaprasto grožio koralais, uolomis, atbrailomis ir urvais. Net ir 30 metrų gylyje vanduo išlieka skaidrus, o matomumas – nepriekaištingas.

HP rifas. Dar viena nuostabi vieta nardymo mėgėjams. Dėl gausybės ryškių koralų, puošiančių jūros dugną, jis dažnai vadinamas „vaivorykštės rifu“ – didžiąją rifo dalį sudaro ryškiai mėlyni, oranžiniai ir geltoni koralai. Šiame rife pamatysite ne tik puikiuosius rifus ir įvairiausių žuvų, bet ir plyšių, urvų, didžiulių luitų.

Povandeninis restoranas „Ithaa“. Ithaa restoranas – dar viena priežastis, kodėl bilietai į Maldyvus gali būti maloniu savęs pasilepinimu. Pasislėpęs 5 metrus po vandeniu, Ithaa restoranas atveria nepaprasto grožio koralų sodų panoramą, todėl šis restoranas laikomas vienu gražiausiu restoranų pasaulyje. Vakarienės kaina, kaip ir daugelyje Maldyvų restoranų, gali nustebinti, tačiau to daugiau niekur nepatirsite!

„Maldive Victory“. Dar vien narų labai mėgstama vieta – tai 1981 metais nuskendęs laivas. Šis laivas tapo daugybės žuvų ir jūrų vėžlių buveine.

Hanifaru įlanka. Hanifaru įlanka yra saugoma jūrų teritorija, priklausanti didžiuliam UNESCO Baa atolo biosferos rezervatui. Hanifaru įlanka yra žmonių, mėgstančių nardyti su manta rajomis ir bangininiais rykliais, vieta. Licencijuoti gidai veda keliones norintiems panardyti su manta rajomis, ir jei pasiseks – pamatysite neapsakomą reginį, kai šimtai manta rajų plaukios Hanifaru įlankoje.

Muziejai

Nacionalinis muziejus Maldyvuose, kaip jau minėjome, yra Malės mieste. Šiame muziejuje saugoma didelė artefaktų kolekcija, kai kurie iš jų datuojami viduramžiais. Eksponatai pasakoja Maldyvų istoriją įvairiais gyvenimo laikotarpiais. Nacionalinis muziejus įsikūręs išlikusioje Maldyvų karališkųjų rūmų dalyje. Taip pat rekomenduojama aplankyti ir šalia esantį Sultono parką.

Nacionalinė dailės galerija. Jei norite pažinti salos tautos kultūrą, tiesiog privalote pamatyti meno galeriją „Male Art“. Galerijoje yra unikalių karališkųjų ir tradicinių Maldyvų drabužių kolekcijų, be to, galerijoje dažnai rengiamos laikinosios parodos.

Paplūdimiai

Bioliuminescencinis paplūdimys – žvaigždės po kojomis. Vadahoo sala, įsikūrusi Raa atole, kviečia visus norinčius pamatyti vandenyną, sumišusį su dangumi. Vadahoo sala garsėja labai retu ir kvapą gniaužiančiu reginiu. Naktį bangos palei krantą išsklaido fitoplanktoną, kuris švyti tamsoje, todėl smėlis ir vanduo pradeda švytėti mėlyna spalva.

Fulhadhoo. Fulhadhoo sala yra viena gražiausių salų Indijos vandenyne. Balto smėlio paplūdimiai, žalios palmės, skirtingų mėlynų atspalvių lagūnos – visi šie žodžiai apibūdiną šią salą. Sala yra labai nedidelė, žmonių joje daug nebūna, todėl tai puiki vieta, norintiems pabėgti nuo šurmulio ir atsipalaiduoti rojaus kampelyje.

Kurumba paplūdimys. Kurumba paplūdimys nutolęs nuo Malės 7 km. Šis paplūdimys pagarsėjęs kaip vienas iš mėgstamiausių turistų lankytinų vietų Maldyvuose. Šis paplūdimys mažai žmogaus paliestas, tad yra išsaugojęs autentišumą.

Kopa vandenyje – Sandbank. Sandbank yra vandenyno viduryje esantis žemės lopinėlis, ne itin didelis, sudarytas tik iš smėlio. Tai rifo dalis, iškilusi virš vandens paviršiaus, tačiau nepakankama, kad pavirstų visaverte sala su tankia augmenija. Žmonės eina į šią smėlio juostą degintis ir maudytis, pasimėgauti neįtikėtinu rojaus peizažu ir pasimėgauti vienatve.

Prezidento rūmai

Lankytinos vietos Maldyvuose - ne tik gamtos stebuklai. Turistų ir vietinių itin mėgiama vieta – Prezidento rūmai. Muleeaage rūmus XX a. pradžioje pastatė sultonas Šamsuddinas III savo šeimai. Kai šalis perėjo prie respublikinės valdymo formos, rūmai buvo paversti prezidento rezidencija, dabar čia svečius priima Maldyvų prezidentas. Lankytinų Maldyvų vietų sąraše šie Prezidento rūmai užima aukštą vietą. Šie rūmai yra šimtmečio senumo, žymintys kolonijinę architektūrą. Rūmus galima apžiūrėti tik iš išorės, į vidų turistai neįleidžiami.

Maldyvai Oro uostai
  • Male International Airport (MLE)
  • Dhaalu Atoll Airport (DDD)
  • Dharavandhoo Island Airport (DRV)
  • Fuvahmulak Airport (FVM)
  • Gan International Airport (GAN)
  • Hanimaadhoo Airport (HAQ)
  • Kadhdhoo Airport (KDO) 
  • Kaadedhdhoo Airport (KDM) 
  • Maamigili Airport (VAM)